مقالات

7 ابزار باغبانی که به آنها نیاز خواهید داشت

7 ابزار باغبانی که به آنها نیاز خواهید داشت

ابزار باغبانی نه تنها برای ایمنی و راحتی شما بلکه برای بهره وری نیز ضروری است. با در دست داشتن ابزار مناسب، می توانید کارآمدتر و مؤثرتر کار کنید و برداشت های بهتری داشته باشید. شما نیازی به داشتن یک مجموعه عظیم ندارید، اما داشتن ابزار باغبانی مناسب می تواند مراقبت از فضای بیرونی خانه، باغ یا باغچه شما را بسیار آسان تر کند.

از هر فردی که در کار باغبانی است بپرسید، به شما خواهد گفت: مجموعه ای از ابزارهای خوب، تلاش های باغبانی شما را بسیار روان تر می کند. در کنار تسریع فرآیند کاشت و کشت، ابزارهای باغبانی قابل اعتماد می توانند در دراز مدت در هزینه شما صرفه جویی کنند. در اینجا ۷ ابزار باغبانی مورد نیاز وجود دارد که بدون آنها کار باغبانی سخت است.

ابزارهای باغبانی ضروری

۱- دستکش باغبانی

یک جفت دستکش باغبانی خوب از دستان شما در برابر تعدادی از خطرات از جمله خار، مواد شیمیایی و شرایط نامساعد خاک و … محافظت می کند. علاوه بر این، دست ها و ناخن های شما را تمیز نگه می دارند.

دستکش‌ باغبانی هم یک ابزار باغبانی محسوب می شود. آن را بر اساس کاری که انجام می دهید انتخاب کنید – برای مثال، هرس گل رز و کاشت بذر دو کار باغبانی بسیار متفاوت هستند. بنابراین، اگر یک باغبان مشتاق هستید، باید دستکش های مختلفی برای انجام کارهای مختلف داشته باشید.

۲- قیچی باغبانی

این ابزار باغبانی مفید برای بریدن شاخه های درختان بسیار ارزشمند است. هنگام انتخاب قیچی باغبانی، مطمئن شوید که دستگیره های آن راحت هستند و تیغه ها تیز هستند. فقط چند دقیقه طول می کشد تا قیچی با استفاده از سوهان یا سنگ های تیز کن تیز شود. فقط باید ابزار را جدا کنید، تمیز کنید، تیز کنید و دوباره سرهم کنید.

بخوانید: نحوه صحیح استفاده از قیچی

۳- شیلنگ

گیاهان شما به آب نیاز خواهند داشت به همین خاطر به شلنگی نیاز دارید که به دورترین نقطه باغ شما برسد. شیلنگ هم یک ابزار باغبانی محسوب می شود که در امر آبیاری باغ یاری گر خوبی است.

۴- فرغون

به احتمال زیاد نیاز به جابجایی خاک، بریده ها، کمپوست، سنگ ها و ابزارهای باغبانی دارید. فرغون ابزاری است که برای انجام این کار بسیار مفید خواهد بود.

نکات مهم در مورد فرغون:

– لاستیک تیوپی فرغون را با یک لاستیک جامد توپر که با هوا باد نمی شود تعویض کنید.

– قبل از بارگیری چرخ دستی، آن را به سمت جهت حرکت بگیرید. این از چرخش شما با بار سنگین جلوگیری می کند.

 

بیلچه باغبانی

۵- بیل

بیل را می توان مهم ترین ابزار باغبانی دانست. برای انجام بسیاری از کارهای باغبانی مرتبط با کندن زمین به بیل نیاز دارید. چه برای کاشتن نهال، آبیاری و هدایت آب و … . بیلی را با لبه تیز، دسته راحت و استحکام بالا انتخاب کنید.

۶- بیلچه باغبانی

بسیار شبیه یک بیل است، اما در اندازه بسیار کوچک. بیلچه باغبانی را انتخاب کنید که هنگام استفاده در دست احساس خوبی داشته باشید، با تیغه ای ثابت و محکم که خم نمی شود. از این ابزار باغبانی برای ایجاد سوراخ در زمین برای کاشت گیاهان کوچک، کندن علف های هرز و … استفاده کنید.

۷- شن کش

چه نیاز به صاف کردن خاک بعد از خاکورزی داشته باشید، چه سنگ ها را از خاک جدا کنید، شن کش با قلاب های فلزی یک ضرورت است. از شن کش برای صاف کردن خاک، جمع آوری برگ یا کاه استفاده می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *